דבר המנכ"ל

אינג' מריו לובקין, מנכ"ל מי שבע

תושבי באר שבע ואופקים היקרים,

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של תאגיד "מי שבע", תאגיד המים והביוב האזורי המספק שירותי מים וביוב לכ- 105,000 צרכנים, מתוכם כ- 95,000 משקי בית בערים באר שבע ואופקים.

אחת ממטרות הקמת התאגיד הייתה לוודא כי הכספים שמשלמים התושבים יחזרו אליהם בדרך של השקעות, בשמירה על איכות ואמינות אספקת המים (רציפות, איכות המים, לחצי המים ועוד), תקינות פינוי הביוב (תוך מניעת מפגעים וזיהומים, טיהורם של המים והשבתם להשקיה בחקלאות ובגינון) ורמת שירות גבוהה ונאותה.

מטרות אלו עומדות כל העת לנגד עינינו, ובמקביל לשמירה על אמינות אספקת המים ותקינות סילוק הביוב, אנו קשובים כל העת לרחשי הציבור, לדעותיו ולעמדותיו ופועלים במרץ וללא הרף כדי לשפר את רמת השירות ולהעלות את רמת שביעות הרצון בקרב ציבור הצרכנים של התאגיד – אתם, התושבים, בעליו של התאגיד וההצדקה להקמתו ולקיומו.

במהלך העשור האחרון עבר תאגיד "מי שבע" מהפך יסודי אשר הוביל אותו ממצב של קשיים כספיים ועמידה על סף חדלות פירעון בשנים הראשונות להקמתו למצב של איזון תקציבי המאפשר קיום יציב ובר קיימא. בין היתר הושקעו מאות מיליוני ₪ בפיתוח, שיקום ושדרוג תשתיות המים והביוב, ערך הנכסים עלה מכ 330 מיליוני ₪ לכ 700 מיליוני ₪, אובדני המים צומצמו משמעותית באופן החוסך מיליוני ₪ בשנה, וכספים אלה הושקעו חזרה לטובת שיפור איכות ואמינות השירותים לצרכן.

בשנים האחרונות ניצב התאגיד בפני אתגרים גדולים הנובעים בין היתר משינויי רגולציה תכופים, שינויים אלה מחייבים אותנו להמשיך בהתייעלות כדי לשמר ולשפר כל העת את ביצועי התאגיד והישגיו בכלל התחומים, הכוללים בין היתר שמירה על מבנה הבעלות הנוכחי של התאגיד ועל רמת ההשקעות והשירות לטובת תושבי הערים באר שבע ואופקים.

אני מוצא לנכון להדגיש כי גובה תעריפי המים אינו נקבע על ידי התאגיד, אלא על ידי הרשות הממשלתית למים ולביוב, כחלק ממדיניות ארצית אשר בין מטרותיה גם כיסוי עלויות התפלת המים ועלויות התפעול של חברת המים הלאומית, חברת מקורות. יחד עם זאת, רמת השירות, איכות אספקת המים ומניעת זיהומי הביוב בשנים האחרונות מצדיקות לדעתי את מהלך הקמת תאגידי המים והביוב.

בשנים האחרונות נמצאות הערים באר שבע ואופקים בתנופת פיתוח, מוקמות שכונות חדשות ונוספות אלפי יחידות דיור, בין היתר במסגרת הסכמי הגג. גם כאן, נמצא התאגיד בחזית פעולות הפיתוח כאשר בשונה מערים אחרות בהן מפותחות התשתיות על ידי משרד הבינוי והשיכון מפותחות אלה בערים באר שבע ואופקים על ידי התאגיד עצמו, בשיתוף עם החברות הכלכליות של הערים באר שבע ואופקים, וזאת, במטרה לוודא כי התשתיות תוקמנה באיכות גבוהה, תשמרנה במצב תקין לשנים רבות ותאפשרנה רציפות ואמינות של אספקת השירותים עם מינימום תקלות.

כחלק משיפור והעצמת השירות, הקים התאגיד אתר אינטרנט אשר נבנה עבורכם התושבים. האתר נועד לשרת אתכם ונבנה מתוך התחשבות בקהלי האוכלוסייה השונים ובבעלי המוגבלויות. באתר בוצעו שיפורים בנראות, במבנה ובתכנים וזאת כדי להפכו לכלי מובן וידידותי למשתמש, תוך הנגשתו לבעלי מוגבלויות בהתאם לחוק.

נשמח לקבל מכם הערות, הארות והצעות הנוגעות לאתר ולפעילות התאגיד בכלל. הנכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות טופס לפניות הציבור.

כולי תקווה כי תמצאו את האתר נגיש, יעיל וידידותי.

בברכת גלישה נעימה,

אינג' מריו לובטקין,
מנכ"ל מי שבע