דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לדף הבית (מקש קיצור 1) דלג לתפריט (מקש קיצור 2)

תחנת שאיבה אופקים

תחנת שאיבה אופקים

תאגיד מי שבע פעל למתן פתרון הנדסי מלא למקרים בהם ארעה לסירוגין, הזרמת השפכים לנחלים בקרבת העיר אופקים בדגש על נחל פטיש.

נושא שיקום תחנת השאיבה באופקים הוגדר בסדר עדיפות עליון ע"י התאגיד כאשר המטרה שהוגדרה היא להשיב את התחנה לכשירות מלאה בהקדם האפשרי, זאת תוך השקעת כלל המשאבים הנדרשים לרבות, משאבים כספיים משמעותיים. ההשקעה בשיקום התחנה נאמדה במיליוני שקלים וכללה התקנת משאבות צמדה חדשות מה שהוביל לפתרון הבעיה.

התאגיד התארגן בפרק זמן קצר יחסית לייבוא של המשאבות הייחודיות מחו"ל למתן פתרון הנדסי ומענה מידי והולם לנושא. תחנת השאיבה הופעלה בהצלחה ב 3.2.16 לאחר התקנת המשאבות ומאז התחנה עובדת באופן רציף ותקין.

התאגיד זכה וזוכה לשבחים רבים מכל הגופים הסטטוטוריים על מתן פתרון הנדסי מקצועי, אמין והולם תוך עמידה בלוחות הזמנים ועל השבת התחנה לכשירות מלאה תוך פרק זמן קצר.

כיום, כאמור תחנת השאיבה לביוב באופקים פועלת באופן תקין וערוכה לספק מענה מלא לכמות השפכים המוזרמת מאזורי המגורים וכן, מהמפעלים ואף ערוכה למצבי קיצון. על פתרון הבעיה ניצח מנכ"ל התאגיד, מהנדס במקצועו, מר מריו לובטקין.

מריו לובטקין מנכ"ל התאגיד, מסביר כי נושאים מעין אלה הם העיקרון החשוב שלשמו בין היתר הוקם התאגיד. "התאגיד מנהל ומבצע פרויקטים משמעותיים וחשובים לפיתוח, שיקום ושדרוג תשתיות המים והביוב תוך שימת דגש על נושא איכות הסביבה, מטרדים ועוד. מדובר בפרויקט משמעותי בעיר אופקים ואנו שבעי רצון מהפתרונות אותם יישמנו ובכך שפעלנו לשיפור איכות הסביבה באזור. נמשיך לפעול לקידום פרויקטים מעין אלה שאומנם לא בולטים ונראים לעיני הציבור הרחב אך משפיעים על רווחתם. ההשקעה במשאבות החדשות מטרתה לתת מענה עתידי גם לגידול הצפוי בהזרמת השפכים לאור פיתוחה וצמיחתה הצפויה של העיר אופקים הנמצאת בימים אלה בתנופת בניה היסטורית."

ראש העיר אופקים מר איציק דנינו, אמר במעמד חנוכת תחנת השאיבה בה הותקנו המשאבות החדשות, כי סמך על מקצועיותו של מנכ"ל תאגיד מי שבע שאכן הביא לפתרון מקצועי ארוך טווח.
מר דנינו: "אופקים נמצאת בעיצומו של פיתוח עירוני משמעותי ולכן ישנה חשיבות רבה לספק מענה אופטימאלי כך שהתשתיות בעיר יותאמו לגידול האוכלוסייה הצפוי. אני מברך על כך שמנכ"ל תאגיד מי שבע הוביל לפתרון הולם והוכיח לנו כי ניתן לסמוך עליו ועל עובדי התאגיד.

image description
תחנת השאיבה באופקים