דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לדף הבית (מקש קיצור 1) דלג לתפריט (מקש קיצור 2)

תאגיד המים והביוב 'מי שבע' תרגל התמודדות במצב חירום כחלק מתרגיל מלחמה רחב היקף שהתקיים במרכז הרפואי סורוקה

תאגיד המים והביוב 'מי שבע' תרגל התמודדות במצב חירום כחלק מתרגיל מלחמה רחב היקף שהתקיים במרכז הרפואי סורוקה

תאגיד המים והביוב 'מי שבע' לקח חלק בתרגיל הבוחן התמודדות עם משבר בתחום אספקת המים בבית החולים 'סורוקה' במתאר מלחמה.

התרגיל התבצע בניהול האגף לשעת חירום במשרד הבריאות, פיקוד העורף וחיל הרפואה ובשיתוף היחצ"ב (יחידה צבאית בית החולים), הרשות הממשלתית למים וביוב (מרחב דרום), תאגיד 'מי שבע', חברת מקורות, העתודה המרחבית של רשות המים וארגוני החירום השונים.

מנכ"ל 'מי שבע', מריו לובטקין: "בזכות שיתוף פעולה אפקטיבי עם בית החולים 'סורוקה' והגורמים העירוניים והממשלתיים – צלחנו את תרגיל ההיערכות במתאר מלחמה"

ב-21.2.19, נערך תרגיל התמודדות עם אירוע משבר באספקת מים לבית החולים 'סורוקה' (המוגדר כמפעל חיוני) ולשכונה ג' בבאר שבע. התרגיל נועד לבחון את יכולת אספקת המים לבית החולים הן על ידי התאגיד והן על ידי העתודה הארצית של רשות המים בעת מלחמה.

כחלק מהתרגיל הוצג תרחיש של משבר מים ומעטפת של אירועים נלווים במתאר מלחמה- נבחנה יכולת התאגיד בהיבטים רבים, וביניהם - לספק מים לבית החולים ממקור חלופי דרך הרשת העירונית במקרה של פגיעה במקורות האספקה הקיימים בביה"ח. כמו כן, לתרגל מתן מענה ראשוני, לשכונה בעיר שנותקה מאספקת מים.

מריו לובטקין, מנכ"ל תאגיד 'מי שבע': "קיום התרגיל והצלחתו תרמו רבות למוכנות התאגיד לשעת חירום ולשיפור דרכי התגובה. לתאגיד תפקיד חשוב בשמירה על אספקת מים תקינה בשגרה ובחירום. הממשק בין התאגיד לרשויות השונות ממחיש את המוכנות לעתות חירום ואת היכולת לטפל במצבים יוצאי דופן בקצב מהיר ויעיל. מהתרגיל אנו יוצאים עם תובנות מקצועיות חשובות. נמשיך להיערך ולשפר את  המוכנות של התאגיד למתן מענה במצבי חירום".