דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לדף הבית (מקש קיצור 1) דלג לתפריט (מקש קיצור 2)

ציון גבוה לאיכות מי השתייה בבאר שבע ובאופקים

ציון גבוה לאיכות מי השתייה בבאר שבע ובאופקים

תאגיד "מי שבע" ערך כ-600 בדיקות מקיפות של איכות המים במהלך חצי השנה החולפת וכולן נמצאו תקינות ועומדות בתקנים שנקבעו על ידי משרד הבריאות.

מריו לובטקין, מנכ"ל "מי שבע": "מי הברז בבתי התושבים ראויים לשתייה".

תאגיד המים והביוב "מי שבע" פרסם את תוצאות בדיקות איכות המים שנערכו בבאר שבע ובאופקים במהלך ששת החודשים הראשונים של 2019. במהלך חצי השנה האחרונה, ערכו מומחים מטעם התאגיד קרוב ל-600 בדיקות מיקרוביאליות למדידת איכות מי השתייה בשתי הערים וכולן, ללא יוצא מן הכלל, נמצאו תקינות לחלוטין והעלו כי המים מכילים את המינרלים החיוניים לגוף האדם. בנוסף, לא זוהתה כל חריגה מהתקנים שנקבעו במשרד הבריאות.

במסגרת בדיקה מיקרוביאלית, נבדקים החיידקים במי השתייה, כשרמת התקן לבדיקה הינה 0 חיידקי קוליפורם ב-100 מ"ל. בנוסף, נערכת מדידת פלואוריד ונבדקות רמת העכירות במים ורמת הכלור הנותר במים, כשרמת התקן במי השתייה הינה 0.1-0.5 מיליגרם.

התקנות בנושא מי השתייה קובעות את רמת איכותם התברואתית של המים, ומיועדות בראש ובראשונה להבטחת בריאותם של התושבים המשתמשים במים לשתייה, לבישול לרחצה ולשימושים ביתיים אחרים. התקנות מהוות בסיס מחייב, מקצועי ומתקדם לאספקת מי שתייה בטוחים.

מריו לובטקין, מנכ"ל "מי שבע": "מהדו"ח התקופתי לחודשים ינואר עד יוני השנה, ניתן ללמוד על איכותם הגבוהה של מי השתייה בבאר שבע ובאופקים. תאגיד 'מי שבע' עורך כל העת בדיקות כדי לוודא שהמים הזורמים לתושבים עומדים בתקנים ובמדדים שקבע משרד הבריאות ואף מעבר לכך. המים שזורמים מהברזים בבתי התושבים ראויים לשתייה ישירות מהברז ולכל שימוש נוסף".