דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לדף הבית (מקש קיצור 1) דלג לתפריט (מקש קיצור 2)

מי השתייה בטוחים לשתייה

מי השתייה בטוחים לשתייה

בחירום כמו בשגרה: משרד הבריאות ו"מי שבע" מודיעים כי אין חשש להעברת נגיף הקורונה במי השתייה. מי השתייה בבאר שבע ובאופקים נבדקו ונמצא כי הם עומדים בתקני האיכות של משרד הבריאות. צוותי התאגיד מבצעים דיגום ובדיקות מים בבאר שבע ובאופקים באופן שוטף.

מריו לובטקין, מנכ"ל "מי שבע": "איכות מי השתייה בבאר שבע ובאופקים נמצאת בפיקוח מתמיד למען בריאות התושבים".

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, המשק במדינה נכנס למציאות חדשה המצריכה השבתה חלקית של המשק.
"מי שבע" תאגיד מים המוגדר כמפעל חיוני ופועל בשגרה ובחירום, מקבל עדכונים והנחיות באופן שוטף ממשרד הבריאות ומבהיר כי הנגיף אינו עובר בתשתיות המים או הביוב ועל כן אין כל סכנה מהידבקות בנגיף דרך השימוש במי הברז.
בנוסף לכך, כרגע, אין חשש לשיבושים באספקת המים לתושבי באר שבע ואופקים בשל הקורונה.

המידע הרלוונטי בנושא מפורסם גם באתר האינטרנט של התאגיד ובדף הפייסבוק.

במסגרת בדיקות איכות המים, מבוצעות בדיקות מסוגים שונים וביניהם בדיקות מיקרוביאליות, במסגרתם נמדדת האיכות המיקרוביאלית של מי השתייה, רמת הכלור הנותר במים ורמת העכירות. מבוצעות בדיקות למדידת פלואוריד ובדיקות לאיתור מתכות מסוג ברזל, עופרת ונחושת המעידות על טיב התשתיות.

התקנות בנושא מי השתייה הנקבעות על ידי משרד הבריאות, קובעות את רמת איכותם התברואתית של המים ואת הבדיקות אותם נדרש התאגיד לבצע. תקנות אלו נועדו להבטיח את בריאות התושבים ומהוות בסיס מחייב לתאגיד לאספקת מים איכותיים.

מנכ"ל "מי שבע", מריו לובטקין, אמר היום: "גם בימים אלה אנו ממשיכים לבצע את בדיקות איכות המים על פי תכנית סדורה. עובדי התאגיד נמצאים בשטח, מבצעים פעילות דיגום מים בדומה למבוצע בשגרה, וממשיכים ביישום התכנית השנתית לתחזוקת התשתיות החיוניות בין היתר גם לשמירה על איכות המים".

במי שבע ציינו כי הדאגה לשלום והציבור ולבריאותו עומדת בראש מעייניו. מי שבע עומדים לשירות הציבור בערוצים הדיגיטליים ללא צורך לצאת מהבית. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לא תתקיים קבלת קהל עד להודעה חדשה. לבירורים ולביצוע פעולות היכנסו ל:
אפליקציית ‏MAST >>>https://www.mast.co.il

אתר האינטרנט >>> www.mey7.co.il

מוקד השירות הטלפוני >>> 1-800-071-562,
ימים א׳ - ה׳ בשעות 08:00-19:00.