דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לדף הבית (מקש קיצור 1) דלג לתפריט (מקש קיצור 2)

דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל

אינג' מריו לובטקין, מנכ"ל התאגיד

תושבי באר שבע ואופקים היקרים,

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של תאגיד "מי שבע", תאגיד המים והביוב האזורי המספק שירותי מים וביוב לכ- 100,000 בתי אב בערים באר שבע ואופקים.

מטרתה המרכזית של הקמת התאגיד היתה לוודא כי הכספים שמשלמים התושבים יחזרו אליהם בדרך של השקעות, בשמירה על אמינות אספקת המים (רציפות, איכות המים, לחצים התואמים את הדרישות ועוד), תקינות פינוי הביוב (תוך מניעת מפגעים וזיהומים) ורמת שירות גבוהה ונאותה.

מטרות אלו עומדות כל העת לנגד עינינו, ובמקביל לשמירה על אמינות אספקת המים ותקינות סילוק הביוב, אנו קשובים כל העת לרחשי הציבור, לדעותיו ולעמדותיו ופועלים במרץ וללא הרף כדי לשפר את רמת השירות ולהעלות את רמת שביעות הרצון בקרב ציבור הצרכנים של התאגיד – אתם, התושבים, בעליו של התאגיד וההצדקה להקמתו ולקיומו.

תאגיד "מי שבע" עבר במהלך השנים 2012-2015 מהפך יסודי אשר הוביל אותו ממצב של קשיים כספיים ניכרים ומעמידה על סף חדלות פירעון, לאיזון תקציבי ולמתווה המאפשר קיום יציב ובר קיימא. בין היתר נחסכים כיום מאות אלפי מ"ק מים בשווי מיליוני ₪, כמויות שבעבר ירדו לטמיון עקב נזילות ובעיות מדידה. כמו כן השתפרה רמת הגביה באופן המבטיח שוויון בין כלל התושבים והמאפשר ייעוד הכספים הנגבים למימוש מטרות יעילות, רציפות ואמינות אספקת שירותי המים והביוב.

בשנים האחרונות ניצב התאגיד בפני אתגרים גדולים הנובעים בין היתר משינויי רגולציה תכופים. שינויים אלה מחייבים אותנו להמשיך בהתייעלות כדי לשמר ולשפר כל העת את ביצועי התאגיד והישגיו בכלל התחומים.

אדגיש ואומר - אנו מודעים לנטל החיוב ושותפים לביקורת הציבורית על העלאת תעריפי המים בשנים האחרונות. חשוב להדגיש, כי גובה תעריפי המים אינו נקבע על ידי התאגיד, אלא ע"י הרשות הממשלתית למים ולביוב, כחלק ממדיניות ארצית אשר בין מטרותיה גם כיסוי עלויות התפלת המים ועלויות התפעול של חברת המים הלאומית, חברת מקורות. יחד עם זאת, רמת השירות, איכות אספקת המים ומניעת זיהומי הביוב בשנים האחרונות מצדיקות לדעתי את מהלך הקמת תאגידי המים והביוב. רק לאחרונה עברנו תקופת בצורת קשה ללא הכותרות, ההפחדות, הגזירות והקשיים שליוו תקופות בצורת בעבר הלא רחוק.

אל תפקידי כמנכ"ל התאגיד נכנסתי במהלך חודש מאי 2015. בכוונתי להמשיך במהפכת השירות שמוביל התאגיד בשנים האחרונות והמוצאת את ביטויה בציון הגבוה שניתן לו על ידי רשות המים, תוך עליית מדרגה – מימוש אסטרטגיה רב שנתית לשיפור מצבו של התאגיד ולהעלאתו על מתווה של יציבות, ברות קיימא ויכולת לשרוד ולשמור על האינטרסים של תושבי הערים באר שבע ואופקים אל מול מגמת התאגוד האזורי, תוך קידום ושמירה על רווחתם.

זאת תוך התמודדות עם אתגר הסכמי הגג אשר נחתמו בין הרשויות המקומיות בב"ש ובאופקים לבין רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי ומשרד האוצר. במסגרת זו, מתוכננות הקמה ופיתוח של כ- 20,000 יח"ד בב"ש וכ- 12,000 יח"ד באופקים. לצורך כך, נוצר שיתוף פעולה עם החברה הכלכלית וכלל הגופים והגורמים הרלוונטיים. בטוחני כי מהלך זה יתרום לתכנון, ניהול, פיקוח וביצוע הפרויקט באופן מיטבי.

כחלק משיפור והעצמת השירות, הקים התאגיד אתר אינטרנט אשר נבנה עבורכם התושבים. האתר נועד לשרת אתכם ונבנה מתוך התחשבות בקהלי האוכלוסייה השונים ובבעלי המוגבלויות. באתר בוצעו שיפורים בנראות, במבנה ובתכנים וזאת כדי להפכו לכלי מובן וידידותי למשתמש, תוך הנגשתו לבעלי מוגבלויות בהתאם לחוק.

נשמח לקבל מכם הערות, הארות והצעות הנוגעות לאתר ולפעילות התאגיד בכלל. הנכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף.

כולי תקווה כי תמצאו את האתר נגיש, יעיל וידידותי.

בברכת גלישה נעימה,

אינג' מריו לובטקין,       
מנכ"ל "מי שבע"