דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לדף הבית (מקש קיצור 1) דלג לתפריט (מקש קיצור 2)

יום המעשים הטובים 2018

יום המעשים הטובים 2018

לא סותמים את באר שבע ואופקים!

במסגרת יום המעשים הטובים הארצי שנערך ביום ג' 13.3, הוביל תאגיד המים והביוב "מי שבע" – פעילות להעלאת המודעות לנזקים הנגרמים למערכת הביוב הפרטית והעירונית כתוצאה מהשלכת מגבונים לאסלה

כמיטב המסורת השנתית, גם השנה התנדבו עובדי וקבלני תאגיד המים והביוב של באר שבע ואופקים "מי שבע", במסגרת יום המעשים הטובים הארצי וזאת כחלק מהפעילות של התאגיד למען הקהילה. בחלקו הראשון של יום המעשים הטובים התקיימה פעילות במרכז 'יום לקשיש' בשכונה ט' בבאר שבע, שמטרתה לתרום ובעיקר להירתם ברמה האישית באמצעות פעילות משותפת עם הקשישים.

בחלקו השני של היום, התקיימה פעילות ייחודית בנושא איכות הסביבה: "לא סותמים את באר שבע ואופקים!" במסגרת הפעילות, נציגי התאגיד חילקו לתושבים עוברי אורח בנקודות מרכזיות בבאר שבע ובאופקים, מארזי מגבונים לחים שעליהם הקריאה לזרוק אותם בתום השימוש לפח האשפה ולא לאסלה. זאת, על מנת למנוע סתימות ברשת הביוב הפרטית והציבורית ולשמור על צנרת נקייה בערים.

לפעילות חלוקת המגבונים חשיבות רבה שכן במצב הנוכחי מתמודד התאגיד עם תקלות חוזרות ונשנות במערכת הביוב הפרטית והעירונית כתוצאה מהשלכתם של מגבונים לחים לאסלה. המגבונים, שאינם מתפרקים או מתכלים, יוצרים סתימות בצנרת הביוב הפרטית והציבורית וגורמות לנזקים, להצפות במערכת הביוב בכלל ובשוחות הביוב בפרט ולמפגע סביבתי הפוגע באיכות החיים. זאת, בנוסף לנזק הנגרם לתשתיות ועלויות התיקון הגבוהות. עובדי "מי שבע" החליטו "להרים את הכפפה" ולהעלות את המודעות לנושא בקרב התושבים. במהלך יום המעשים הטובים – חולקו כאמור ברחבי הערים באר שבע ואופקים מארזים של מגבונים לחים ממותגים ובהם הקריאה "את המגבונים הלחים – לפח זורקים" לרבות הסבר על הנזקים הנגרמים כתוצאה מכך בצדו האחורי של המארז.

מנכ"ל 'מי שבע', מריו לובטקין: "יום חשוב מעין זה, במסגרתו מתנדבים עובדי וקבלני התאגיד עבור הקהילה, מקבל חשיבות נוספת השנה בזכות הפעילות להעלאת המודעות בנושא המגבונים שביצענו בבאר שבע ובאופקים. העובדים משקיעים ממרצם הרב מדי יום לטובת רווחת התושבים, וביום זה – יצאנו את כותלי התאגיד לטובת שתי משימות ערכיות: תרומה ויחס לאוכלוסיית הגיל השלישי וכן הטמעת המסר החשוב אודות נזקי השלכת חומרים שאינם מתכלים לאסלה. אנו מודים לאנשי מרכז 'יום לקשיש' על קבלת הפנים עבור עובדי וקבלני התאגיד ועל שיתוף הפעולה שאיפשר את הצלחתו של היום".